API Delevan 105-152FS
105-152FS picture photo
Mfg. Part Number
105-152FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2 OHM
Datasheet Download
105-152FS.pdf
Availability of 105-152FS
QUANTITY
105-152FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-152FS
Internal Part NumberEIS-105-152FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance1.5µH
Tolerance±1%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-152FS
Related Links105-, 105-152FS Datasheet, API Delevan Distributor
105-152FS Details Description
Related parts for 105-152FS
CONN RECEPT 12POS SINGLE TIN datasheet.pdf
IC AMP RF DRIVER 2.7GHZ SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
BOX ABS/PBT GRY 13.78"L X 9.84"W datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 3.09V SOT23-3 datasheet.pdf
BRACKET DIN RAIL MOUNTING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
IMCV 10G CONV SFP+/ SFP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 500MA 350 MOHM datasheet.pdf