API Delevan 105-331GS
105-331GS picture photo
Mfg. Part Number
105-331GS
Brief Description
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM
Datasheet Download
105-331GS.pdf
Availability of 105-331GS
QUANTITY
105-331GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-331GS
Internal Part NumberEIS-105-331GS
Material - CoreIron
Inductance330nH
Tolerance±2%
Current Rating620mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-331GS
Related Links105-, 105-331GS Datasheet, API Delevan Distributor
105-331GS Details Description
Related parts for 105-331GS
IC XDCP SGL 100TAP 1K 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO41 datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
BLT 5.08/04/180F SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf