API Delevan 105R-561F
105R-561F picture photo
Mfg. Part Number
105R-561F
Brief Description
FIXED IND 560NH 460MA 450 MOHM
Datasheet Download
105R-561F.pdf
Availability of 105R-561F
QUANTITY
105R-561F Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-561F
Internal Part NumberEIS-105R-561F
Material - CoreIron
Inductance560nH
Tolerance±1%
Current Rating460mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant163MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-561F
Related Links105R, 105R-561F Datasheet, API Delevan Distributor
105R-561F Details Description
Related parts for 105R-561F
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .050 R/A datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
101-LOK TRIO TEK MALE HORIZONTAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 3A MP3A datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf