API Delevan 105R-682GS
105R-682GS picture photo
Mfg. Part Number
105R-682GS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 160MA 3.8 OHM
Datasheet Download
105R-682GS.pdf
Availability of 105R-682GS
QUANTITY
105R-682GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-682GS
Internal Part NumberEIS-105R-682GS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance6.8µH
Tolerance±2%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant42MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-682GS
Related Links105R-, 105R-682GS Datasheet, API Delevan Distributor
105R-682GS Details Description
Related parts for 105R-682GS
CONN HEADER 6POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
PWR RCPT RA THOLE /BRDLK .76AU 2 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf