API Delevan 108R-823J
108R-823J picture photo
Mfg. Part Number
108R-823J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD
Datasheet Download
108R-823J.pdf
Availability of 108R-823J
QUANTITY
108R-823J Order Process
Ship out your order
Specifications of 108R-823J
Internal Part NumberEIS-108R-823J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series108R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)28 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)108R-823J
Related Links108R, 108R-823J Datasheet, API Delevan Distributor
108R-823J Details Description
Related parts for 108R-823J
DIODE GEN PURP 50V 2A DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 24BIT SER 28TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 125MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO +-5V 0.15A 14DFN datasheet.pdf
GASKET BECU 14.3X37.5MM datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 115VAC datasheet.pdf