Alt 10AX057K1F40E1SG
10AX057K1F40E1SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX057K1F40E1SG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX057K1F40E1SG.pdf
Availability of 10AX057K1F40E1SG
QUANTITY
10AX057K1F40E1SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX057K1F40E1SG
Internal Part NumberEIS-10AX057K1F40E1SG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs217080
Number of Logic Elements/Cells570000
Total RAM Bits42082304
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX057K1F40E1SG
Related Links10AX057K, 10AX057K1F40E1SG Datasheet, Alt Distributor
10AX057K1F40E1SG Details Description
Related parts for 10AX057K1F40E1SG
CONN HEADER RTANG 4POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 266KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN SUPER-SAFEWAY 5-15 15A/125V datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 5.08MM R/A GN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG RED 500' datasheet.pdf
PMI BASE 1INCAN T3 1/4 BAY SCRW datasheet.pdf
1.25MM M/M 10POS 32AWG 300MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V T/H datasheet.pdf