NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC866PVR133A
MPC866PVR133A picture photo
Mfg. Part Number
MPC866PVR133A
Brief Description
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC866PVR133A.pdf
Availability of MPC866PVR133A
QUANTITY
MPC866PVR133A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC866PVR133A
Internal Part NumberEIS-MPC866PVR133A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package44
SeriesMPC8xx
PackagingTray
Core ProcessorMPC8xx
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed133MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC866PVR133A
MPC866PVR133A Details Description
Related parts for MPC866PVR133A
RES SMD 5.1 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf