Alt 10AX057K3F35E2LG
10AX057K3F35E2LG picture photo
Mfg. Part Number
10AX057K3F35E2LG
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
10AX057K3F35E2LG.pdf
Availability of 10AX057K3F35E2LG
QUANTITY
10AX057K3F35E2LG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX057K3F35E2LG
Internal Part NumberEIS-10AX057K3F35E2LG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs217080
Number of Logic Elements/Cells570000
Total RAM Bits42082304
Number of I/O396
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX057K3F35E2LG
Related Links10AX057K, 10AX057K3F35E2LG Datasheet, Alt Distributor
10AX057K3F35E2LG Details Description
Related parts for 10AX057K3F35E2LG
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 59.40706MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 29POS datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 556 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN Y-ADAPTER 5P-5P/5P M-F/F datasheet.pdf
CB BTS STD 58 6 ASY 10A datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/10-H-5 08 P20 R88 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf