Alt 10AX066K4F35I3SGES
10AX066K4F35I3SGES picture photo
Mfg. Part Number
10AX066K4F35I3SGES
Brief Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
10AX066K4F35I3SGES.pdf
Availability of 10AX066K4F35I3SGES
QUANTITY
10AX066K4F35I3SGES Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX066K4F35I3SGES
Internal Part NumberEIS-10AX066K4F35I3SGES
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs250540
Number of Logic Elements/Cells660000
Total RAM Bits49610752
Number of I/O396
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX066K4F35I3SGES
Related Links10AX066K4, 10AX066K4F35I3SGES Datasheet, Alt Distributor
10AX066K4F35I3SGES Details Description
Related parts for 10AX066K4F35I3SGES
FIXED IND 56UH 14.4A 19 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 32VC SOT143 datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf