Alt 10AX066N2F40E1SG
10AX066N2F40E1SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX066N2F40E1SG
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX066N2F40E1SG.pdf
Availability of 10AX066N2F40E1SG
QUANTITY
10AX066N2F40E1SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX066N2F40E1SG
Internal Part NumberEIS-10AX066N2F40E1SG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs250540
Number of Logic Elements/Cells660000
Total RAM Bits49610752
Number of I/O588
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX066N2F40E1SG
Related Links10AX066N, 10AX066N2F40E1SG Datasheet, Alt Distributor
10AX066N2F40E1SG Details Description
Related parts for 10AX066N2F40E1SG
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 58A 1600V FO-F-B datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD STANDARD 32POS datasheet.pdf
RES 4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 18-22AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR A4933KJP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1.7A DO214AC datasheet.pdf
350 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 250W datasheet.pdf