Alt 10AX090N2F40E2SG
10AX090N2F40E2SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX090N2F40E2SG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX090N2F40E2SG.pdf
Availability of 10AX090N2F40E2SG
QUANTITY
10AX090N2F40E2SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX090N2F40E2SG
Internal Part NumberEIS-10AX090N2F40E2SG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs339620
Number of Logic Elements/Cells900000
Total RAM Bits59234304
Number of I/O600
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX090N2F40E2SG
Related Links10AX090N, 10AX090N2F40E2SG Datasheet, Alt Distributor
10AX090N2F40E2SG Details Description
Related parts for 10AX090N2F40E2SG
CONN RECEPT PIN .025-.037" .180" datasheet.pdf
RES SMD 1.2KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 3A TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 60POS datasheet.pdf
TOOL REM TWZR M81969/8-12 B datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf