Alt 10AX090N2F45I1SG
10AX090N2F45I1SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX090N2F45I1SG
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX090N2F45I1SG.pdf
Availability of 10AX090N2F45I1SG
QUANTITY
10AX090N2F45I1SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX090N2F45I1SG
Internal Part NumberEIS-10AX090N2F45I1SG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs339620
Number of Logic Elements/Cells900000
Total RAM Bits59234304
Number of I/O768
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX090N2F45I1SG
Related Links10AX090N, 10AX090N2F45I1SG Datasheet, Alt Distributor
10AX090N2F45I1SG Details Description
Related parts for 10AX090N2F45I1SG
CAP FILM 3300PF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A SMB datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 1.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf