Alt 10AX115R3F40I2SGE2
10AX115R3F40I2SGE2 picture photo
Mfg. Part Number
10AX115R3F40I2SGE2
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 624 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX115R3F40I2SGE2.pdf
Availability of 10AX115R3F40I2SGE2
QUANTITY
10AX115R3F40I2SGE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX115R3F40I2SGE2
Internal Part NumberEIS-10AX115R3F40I2SGE2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationNew Logo Update 19/Dec/2014
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs427200
Number of Logic Elements/Cells1150000
Total RAM Bits68857856
Number of I/O342
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX115R3F40I2SGE2
Related Links10AX115R3, 10AX115R3F40I2SGE2 Datasheet, Alt Distributor
10AX115R3F40I2SGE2 Details Description
Related parts for 10AX115R3F40I2SGE2
IDC CABLE - MKR26K/MC26F/MCF26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT BMI VERT HDR/DH 30AU V-0 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROXIMITY 4.0MM NPN NC datasheet.pdf