Alt 10M08DAF484C8G
10M08DAF484C8G picture photo
Mfg. Part Number
10M08DAF484C8G
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 250 I/O 484FBGA
Datasheet Download
10M08DAF484C8G.pdf
Availability of 10M08DAF484C8G
QUANTITY
10M08DAF484C8G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M08DAF484C8G
Internal Part NumberEIS-10M08DAF484C8G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX 10 FPGA Overview
PCN Design/SpecificationNew Logo Update 19/Dec/2014
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs500
Number of Logic Elements/Cells8000
Total RAM Bits387072
Number of I/O250
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M08DAF484C8G
Related Links10M08DA, 10M08DAF484C8G Datasheet, Alt Distributor
10M08DAF484C8G Details Description
Related parts for 10M08DAF484C8G
CONN SOCKET 216POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 65MA SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 150W 10A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf