Alt 10M50SCE144I7G
10M50SCE144I7G picture photo
Mfg. Part Number
10M50SCE144I7G
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 101 I/O 144EQFP
Datasheet Download
10M50SCE144I7G.pdf
Availability of 10M50SCE144I7G
QUANTITY
10M50SCE144I7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M50SCE144I7G
Internal Part NumberEIS-10M50SCE144I7G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX10 Based System Management
Standard Package60
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs3125
Number of Logic Elements/Cells50000
Total RAM Bits1677312
Number of I/O101
Number of Gates-
Voltage - Supply2.85 V ~ 3.465 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case144-LQFP Exposed Pad
Supplier Device Package144-EQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M50SCE144I7G
Related Links10M50SC, 10M50SCE144I7G Datasheet, Alt Distributor
10M50SCE144I7G Details Description
Related parts for 10M50SCE144I7G
RES SMD 137K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf