Rubycon 10ML22MEFC4X5
10ML22MEFC4X5 picture photo
Mfg. Part Number
10ML22MEFC4X5
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
10ML22MEFC4X5.pdf
Availability of 10ML22MEFC4X5
QUANTITY
10ML22MEFC4X5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10ML22MEFC4X5
Internal Part NumberEIS-10ML22MEFC4X5
FamilyAluminum Capacitors
SeriesML
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current22mA
Impedance-
Lead Spacing0.059" (1.50mm)
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10ML22MEFC4X5
Related Links10ML22, 10ML22MEFC4X5 Datasheet, Rubycon Distributor
10ML22MEFC4X5 Details Description
Related parts for 10ML22MEFC4X5
IC DAC NANO 14BIT 1.25V 10-MSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
MODEM SOCKET QUAD-BAND GSM 5V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 92 DL POS .050 PCI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLEAR 0AWG datasheet.pdf