3M 11.5X12-6-1125
11.5X12-6-1125 picture photo
Mfg. Part Number
11.5X12-6-1125
Brief Description
TAPE COPPER FOIL 292X304MM 6/PK
Datasheet Download
11.5X12-6-1125.pdf
Availability of 11.5X12-6-1125
QUANTITY
11.5X12-6-1125 Order Process
Ship out your order
Specifications of 11.5X12-6-1125
Internal Part NumberEIS-11.5X12-6-1125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductThermal Interface Materials
Electromagnetic Compatible (EMC) Products
3M Custom Die Cuts
Series1125
ShapeTape
Thickness - Overall0.0035" (0.089mm)
Width11.5" (292mm)
Length1' (304.0mm) 12"
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)11.5X12-6-1125
Related Links11.5X12, 11.5X12-6-1125 Datasheet, 3M Distributor
11.5X12-6-1125 Details Description
Related parts for 11.5X12-6-1125
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.54MM 6POS PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 90V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 66.6666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf