Honeywell Sensing and Productivity Solutions 112-501BAJ-B01
112-501BAJ-B01 picture photo
Mfg. Part Number
112-501BAJ-B01
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 500OHM GLASS RAD
Datasheet Download
112-501BAJ-B01.pdf
Availability of 112-501BAJ-B01
QUANTITY
112-501BAJ-B01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 112-501BAJ-B01
Internal Part NumberEIS-112-501BAJ-B01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series112
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C500
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/852772K
Operating Temperature-60°C ~ 300°C
Power - Max-
Length - Lead Wire0.38" (9.60mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)112-501BAJ-B01
112-501BAJ-B01 Details Description
Related parts for 112-501BAJ-B01
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT 5US CMOS 24-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 40UF 250V AXIAL datasheet.pdf
DISPENSING PEN FLUX .32OZ datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR RTAN 06CKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 0.4MM SMD datasheet.pdf