Amphenol RF 115101-20-M20.0
115101-20-M20.0 picture photo
Mfg. Part Number
115101-20-M20.0
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
BNC STRAIGHT PLUG-PLUG RG-59 20M
Datasheet Download
115101-20-M20.0.pdf
Availability of 115101-20-M20.0
QUANTITY
115101-20-M20.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 115101-20-M20.0
Internal Part NumberEIS-115101-20-M20.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesBNC
GenderMale to Male
StyleBNC to BNC
1st ConnectorBNC Male Plug
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length787.4" (20.0m) 65.6'
Cable TypeRG-59
Impedance75 Ohm
Frequency - Max-
Color-
Features-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)115101-20-M20.0
Related Links115101-, 115101-20-M20.0 Datasheet, Amphenol RF Distributor
115101-20-M20.0 Details Description
Related parts for 115101-20-M20.0
IC SWITCH DUAL DPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 85MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf