3M 120.7MM-76.2MM-25-8810
120.7MM-76.2MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
120.7MM-76.2MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
120.7MM X 76.2MM 1=25/PK
Datasheet Download
120.7MM-76.2MM-25-8810.pdf
Availability of 120.7MM-76.2MM-25-8810
QUANTITY
120.7MM-76.2MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 120.7MM-76.2MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-120.7MM-76.2MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline76.20mm x 120.70mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)120.7MM-76.2MM-25-8810
Related Links120.7MM-76., 120.7MM-76.2MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
120.7MM-76.2MM-25-8810 Details Description
Related parts for 120.7MM-76.2MM-25-8810
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
FUSE 7A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
BOARD SHIELD 60X60MM THT FRAME datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 8MM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 4-12V 5A datasheet.pdf