AVX Corporation 12061A681GAT4A
12061A681GAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061A681GAT4A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A681GAT4A.pdf
Availability of 12061A681GAT4A
QUANTITY
12061A681GAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A681GAT4A
Internal Part NumberEIS-12061A681GAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A681GAT4A
Related Links12061A6, 12061A681GAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A681GAT4A Details Description
Related parts for 12061A681GAT4A
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL 48TVSOP datasheet.pdf
LCD COG GRAPHIC 128X64 TRANSFL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER CAP 2P datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 500MHZ 4CH 2GS/S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf