AVX Corporation 12062A150JAT4A
12062A150JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12062A150JAT4A
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A150JAT4A.pdf
Availability of 12062A150JAT4A
QUANTITY
12062A150JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A150JAT4A
Internal Part NumberEIS-12062A150JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A150JAT4A
Related Links12062A1, 12062A150JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A150JAT4A Details Description
Related parts for 12062A150JAT4A
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BOX S STEEL 21.65"L X 13.78"W datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE20-V1-1.5M datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 300W datasheet.pdf