AVX Corporation 12062A222M4T4A
12062A222M4T4A picture photo
Mfg. Part Number
12062A222M4T4A
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A222M4T4A.pdf
Availability of 12062A222M4T4A
QUANTITY
12062A222M4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A222M4T4A
Internal Part NumberEIS-12062A222M4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A222M4T4A
Related Links12062A2, 12062A222M4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A222M4T4A Details Description
Related parts for 12062A222M4T4A
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SBR 40V 1A SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf