AVX Corporation 12063A150KAT2A
12063A150KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A150KAT2A
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A150KAT2A.pdf
Availability of 12063A150KAT2A
QUANTITY
12063A150KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A150KAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A150KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A150KAT2A
Related Links12063A1, 12063A150KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A150KAT2A Details Description
Related parts for 12063A150KAT2A
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 256MB datasheet.pdf
IC SYNTH FRACT-N FREQ 20-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SOLDER 63/37 NOCLEAN .04DIA .5LB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN DMC 20POS datasheet.pdf