AVX Corporation 12063A221KAT2A
12063A221KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A221KAT2A
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A221KAT2A.pdf
Availability of 12063A221KAT2A
QUANTITY
12063A221KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A221KAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A221KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A221KAT2A
Related Links12063A2, 12063A221KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A221KAT2A Details Description
Related parts for 12063A221KAT2A
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 50mA Backlight SC-70-6 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DL 4096X18 128TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
BACKPLANE CS1 EXP I/O 8 SLOTS datasheet.pdf
IC DISPLYPRT TO TMDS XLATR 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X72" A CRS datasheet.pdf
CAP MICA 2200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf