AVX Corporation 12063A332FAT2A
12063A332FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A332FAT2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A332FAT2A.pdf
Availability of 12063A332FAT2A
QUANTITY
12063A332FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A332FAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A332FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A332FAT2A
Related Links12063A3, 12063A332FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A332FAT2A Details Description
Related parts for 12063A332FAT2A
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 600CT/250CT datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 5POS 5MM BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf