AVX Corporation 12063A681JAT2A
12063A681JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A681JAT2A
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A681JAT2A.pdf
Availability of 12063A681JAT2A
QUANTITY
12063A681JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A681JAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A681JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A681JAT2A
Related Links12063A6, 12063A681JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A681JAT2A Details Description
Related parts for 12063A681JAT2A
RES 1.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MICRO 25POS SKT 10" YEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf