AVX Corporation 12063A822GAT2A
12063A822GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A822GAT2A
Brief Description
CAP CER 8200PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A822GAT2A.pdf
Availability of 12063A822GAT2A
QUANTITY
12063A822GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A822GAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A822GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A822GAT2A
Related Links12063A8, 12063A822GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A822GAT2A Details Description
Related parts for 12063A822GAT2A
IC REG LDO 3.3V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 23 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT EVAL MOD CC1120 420-470MHZ datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf