AVX Corporation 12063C223JAT2A
12063C223JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063C223JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
12063C223JAT2A.pdf
Availability of 12063C223JAT2A
QUANTITY
12063C223JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063C223JAT2A
Internal Part NumberEIS-12063C223JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063C223JAT2A
Related Links12063C2, 12063C223JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063C223JAT2A Details Description
Related parts for 12063C223JAT2A
CONN HEADER .100 DUAL R/A 12POS datasheet.pdf
VARISTOR 11V 30A 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 10pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC POWER MGMT XSCALE 48WQFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 6A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUGE 3V ANALO datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 200KA datasheet.pdf
RES 328K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf