AVX Corporation 12063F104M4T2A
12063F104M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
12063F104M4T2A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R 1206
Datasheet Download
12063F104M4T2A.pdf
Availability of 12063F104M4T2A
QUANTITY
12063F104M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063F104M4T2A
Internal Part NumberEIS-12063F104M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063F104M4T2A
Related Links12063F1, 12063F104M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063F104M4T2A Details Description
Related parts for 12063F104M4T2A
CAP CER 100PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 3MM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
33000UF 75V 64X105 85C ST datasheet.pdf