AVX Corporation 12065A151FAT2A
12065A151FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065A151FAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A151FAT2A.pdf
Availability of 12065A151FAT2A
QUANTITY
12065A151FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A151FAT2A
Internal Part NumberEIS-12065A151FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A151FAT2A
Related Links12065A1, 12065A151FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A151FAT2A Details Description
Related parts for 12065A151FAT2A
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
H48-6G POWER MOD 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VALVE CONN 3POS TYPE A 1 LED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CIR 48C 48#16 PIN RECP WALL datasheet.pdf
2GB LPDDR2 X16 400MHZ datasheet.pdf
GREN BRSHD MTL FULL-GUARD LGHT datasheet.pdf
560UF 250V 35X25MM 85C 5000H datasheet.pdf