AVX Corporation 12065A430FAT2A
12065A430FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065A430FAT2A
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A430FAT2A.pdf
Availability of 12065A430FAT2A
QUANTITY
12065A430FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A430FAT2A
Internal Part NumberEIS-12065A430FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A430FAT2A
Related Links12065A4, 12065A430FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A430FAT2A Details Description
Related parts for 12065A430FAT2A
REG SW -15 TO -3V 4A HORZ T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT323 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16DIP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 5VOUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf