AVX Corporation 12065A681KAT4A
12065A681KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12065A681KAT4A
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A681KAT4A.pdf
Availability of 12065A681KAT4A
QUANTITY
12065A681KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A681KAT4A
Internal Part NumberEIS-12065A681KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A681KAT4A
Related Links12065A6, 12065A681KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A681KAT4A Details Description
Related parts for 12065A681KAT4A
MATRIX CARD FOR HI-LO PROG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 30X30X0.5MM datasheet.pdf
RES 178 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 500MA SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf