AVX Corporation 12067A181GAT2A
12067A181GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A181GAT2A
Brief Description
CAP CER 180PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A181GAT2A.pdf
Availability of 12067A181GAT2A
QUANTITY
12067A181GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A181GAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A181GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A181GAT2A
Related Links12067A1, 12067A181GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A181GAT2A Details Description
Related parts for 12067A181GAT2A
CONN EDGE DUAL .100 PCB 36POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.5V 10DFN datasheet.pdf
RES 220 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
3/32 HST BLACK SMALL 100' SPOOL datasheet.pdf
RES 673K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V C0G 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 700MA 60 OHM SMD datasheet.pdf