AVX Corporation 12067A390GAT2A
12067A390GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A390GAT2A
Brief Description
CAP CER 39PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A390GAT2A.pdf
Availability of 12067A390GAT2A
QUANTITY
12067A390GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A390GAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A390GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A390GAT2A
Related Links12067A3, 12067A390GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A390GAT2A Details Description
Related parts for 12067A390GAT2A
KNOB CLR/MATTE .75"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
SW ROTARY SP BLK KNOB 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 16 BLK datasheet.pdf
VARISTOR 670V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RANGE EXTENDER MODULE TXRX datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6.7A 7.3 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD ZINC datasheet.pdf