Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS4012150M-10
TYS4012150M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS4012150M-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 640MA 340 MOHM
Datasheet Download
TYS4012150M-10.pdf
Availability of TYS4012150M-10
QUANTITY
TYS4012150M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS4012150M-10
Internal Part NumberEIS-TYS4012150M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTYS Power Inductors
Standard Package4,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTYS4012
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating640mA
Current - Saturation560mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.048" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS4012150M-10
TYS4012150M-10 Details Description
Related parts for TYS4012150M-10
TERM SOLDER TURRET .328" .077"L datasheet.pdf
CONN NON-NEMA 20A 125/250V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SIDAC BI 100V 100A QFN 5X6 8L datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 658MA 460 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.4A 114 MOHM datasheet.pdf