AVX Corporation 12067A3R3CAT2A
12067A3R3CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A3R3CAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A3R3CAT2A.pdf
Availability of 12067A3R3CAT2A
QUANTITY
12067A3R3CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A3R3CAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A3R3CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A3R3CAT2A
Related Links12067A3, 12067A3R3CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A3R3CAT2A Details Description
Related parts for 12067A3R3CAT2A
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC AMP LOG DEMODULATING 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 12-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
MGRID IDT REC /OPOLKEYLRMP 44CKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 36V 10W datasheet.pdf