AVX Corporation 12101A332JAT2A
12101A332JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12101A332JAT2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
12101A332JAT2A.pdf
Availability of 12101A332JAT2A
QUANTITY
12101A332JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12101A332JAT2A
Internal Part NumberEIS-12101A332JAT2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12101A332JAT2A
Related Links12101A3, 12101A332JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12101A332JAT2A Details Description
Related parts for 12101A332JAT2A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
KIT EVAL FOR RF3377 datasheet.pdf
IC POWER/BATTERY MGMT 48-QFN datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR MULTI LAYER CHIP KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 20POS datasheet.pdf