AVX Corporation 12101U821JAT9A
12101U821JAT9A picture photo
Mfg. Part Number
12101U821JAT9A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
12101U821JAT9A.pdf
Availability of 12101U821JAT9A
QUANTITY
12101U821JAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12101U821JAT9A
Internal Part NumberEIS-12101U821JAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12101U821JAT9A
Related Links12101U8, 12101U821JAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12101U821JAT9A Details Description
Related parts for 12101U821JAT9A
RES SMD 54.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R OCTAL 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 15A QC datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf