AVX Corporation 12102A331JAT2A
12102A331JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102A331JAT2A
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102A331JAT2A.pdf
Availability of 12102A331JAT2A
QUANTITY
12102A331JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102A331JAT2A
Internal Part NumberEIS-12102A331JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102A331JAT2A
Related Links12102A3, 12102A331JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102A331JAT2A Details Description
Related parts for 12102A331JAT2A
SENSOR TEMP RESISTIVE SOT-23 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 36SGL 1.57MM datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 14POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON BLK 500' datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf