AVX Corporation 12102U430JAT2A
12102U430JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102U430JAT2A
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102U430JAT2A.pdf
Availability of 12102U430JAT2A
QUANTITY
12102U430JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102U430JAT2A
Internal Part NumberEIS-12102U430JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102U430JAT2A
Related Links12102U4, 12102U430JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102U430JAT2A Details Description
Related parts for 12102U430JAT2A
MEMORY CARD FLASH 3GB datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 20A TO3P datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 270K OHM 10SIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
HEADER 15POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 440MA 1.19 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf