AVX Corporation 12103G684ZAT2A
12103G684ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12103G684ZAT2A
Brief Description
CAP CER 0.68UF 25V Y5V 1210
Datasheet Download
12103G684ZAT2A.pdf
Availability of 12103G684ZAT2A
QUANTITY
12103G684ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12103G684ZAT2A
Internal Part NumberEIS-12103G684ZAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12103G684ZAT2A
Related Links12103G6, 12103G684ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12103G684ZAT2A Details Description
Related parts for 12103G684ZAT2A
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC SERIALIZER LVDS 24BIT 48TQFP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf