AVX Corporation 12105A392FAT4A
12105A392FAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12105A392FAT4A
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
12105A392FAT4A.pdf
Availability of 12105A392FAT4A
QUANTITY
12105A392FAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105A392FAT4A
Internal Part NumberEIS-12105A392FAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105A392FAT4A
Related Links12105A3, 12105A392FAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105A392FAT4A Details Description
Related parts for 12105A392FAT4A
TERMINAL BLOCK 5MM 4POS PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LENS FOR CREE XP-E datasheet.pdf
CABLE USB-SERIAL CONVERSION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS DUAL SMD datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf