AVX Corporation 12107A220JAT2A
12107A220JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12107A220JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
12107A220JAT2A.pdf
Availability of 12107A220JAT2A
QUANTITY
12107A220JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12107A220JAT2A
Internal Part NumberEIS-12107A220JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12107A220JAT2A
Related Links12107A2, 12107A220JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12107A220JAT2A Details Description
Related parts for 12107A220JAT2A
BOARD TERM MINI TURRET 50 POS datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
I1 OF 190310201 AVIK/INSUL QD datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
COMBO 3W3 PCB G30 HP ZINC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1.9A DO214AA datasheet.pdf