AVX Corporation 12107A470KAT2A
12107A470KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12107A470KAT2A
Brief Description
CAP CER 47PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
12107A470KAT2A.pdf
Availability of 12107A470KAT2A
QUANTITY
12107A470KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12107A470KAT2A
Internal Part NumberEIS-12107A470KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12107A470KAT2A
Related Links12107A4, 12107A470KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12107A470KAT2A Details Description
Related parts for 12107A470KAT2A
IC MICROMONITOR 3.3V 8-USOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 16TAP 69NS 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC MIXER 2.11-2.17GHZ 12QFN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 990MA 260 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ 128K FLASH 48QFN datasheet.pdf