API Delevan 1210R-104F
1210R-104F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-104F
Brief Description
FIXED IND 100UH 120MA 13 OHM SMD
Datasheet Download
1210R-104F.pdf
Availability of 1210R-104F
QUANTITY
1210R-104F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-104F
Internal Part NumberEIS-1210R-104F
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±1%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-104F
Related Links1210R, 1210R-104F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-104F Details Description
Related parts for 1210R-104F
BOX ALUM GRAY 16.98"L X 5.01"W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
KKGEN2 156 TIN/NICKEL LOOSE datasheet.pdf
CONN CAP (COVER) FOR BNC JACK datasheet.pdf
IC PCIE SIGNAL REPEATER 36QFN datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 4.33" datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf