API Delevan 1210R-332F
1210R-332F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-332F
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 393MA 1.2 OHM
Datasheet Download
1210R-332F.pdf
Availability of 1210R-332F
QUANTITY
1210R-332F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-332F
Internal Part NumberEIS-1210R-332F
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating393mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant58MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-332F
Related Links1210R, 1210R-332F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-332F Details Description
Related parts for 1210R-332F
TRANS NPN 50V 5A MT-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5.0V 48A 36-75VIN datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
DUCT COVER PROTECTIVE FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf