API Delevan 1210R-821H
1210R-821H picture photo
Mfg. Part Number
1210R-821H
Brief Description
FIXED IND 820NH 556MA 670 MOHM
Datasheet Download
1210R-821H.pdf
Availability of 1210R-821H
QUANTITY
1210R-821H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-821H
Internal Part NumberEIS-1210R-821H
Type-
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±3%
Current Rating556mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)670 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-821H
Related Links1210R, 1210R-821H Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-821H Details Description
Related parts for 1210R-821H
IC DCP 100K 1024TP 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.82A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TXRX CWDM 1310NM DFB SFP+ datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 3.3V OE SMD datasheet.pdf