API Delevan 1325-154J
1325-154J picture photo
Mfg. Part Number
1325-154J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 85MA 7.9 OHM TH
Datasheet Download
1325-154J.pdf
Availability of 1325-154J
QUANTITY
1325-154J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1325-154J
Internal Part NumberEIS-1325-154J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1325
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±5%
Current Rating85mA
Current - Saturation57mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.9 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant9.8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.133" Dia x 0.250" L (3.38mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1325-154J
Related Links1325, 1325-154J Datasheet, API Delevan Distributor
1325-154J Details Description
Related parts for 1325-154J
MOSFET P-CH 12V 10A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 54BGA datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.950" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC ISOLATOR DIGITAL QUAD 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf