API Delevan 1331R-152H
1331R-152H picture photo
Mfg. Part Number
1331R-152H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 228MA 860 MOHM
Datasheet Download
1331R-152H.pdf
Availability of 1331R-152H
QUANTITY
1331R-152H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1331R-152H
Internal Part NumberEIS-1331R-152H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1331R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance1.5µH
Tolerance±3%
Current Rating228mA
Current - Saturation228mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)860 mOhm Max
Q @ Freq41 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1331R-152H
Related Links1331R, 1331R-152H Datasheet, API Delevan Distributor
1331R-152H Details Description
Related parts for 1331R-152H
BASE PLATE DIP IDC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 16A TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.156" (3.96mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 4.2A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf